Śpiew o Kościele Pana

Śpiew ten usłyszałem po raz pierwszy w czasie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej we wrocławskim kościele oo. Dominikanów. Jest to pełen radości utwór streszczający historię Przymierza i przypominający wierzącym ich godność wypływającą z przynależności do Kościoła. Niestety nie udało mi się znaleźć polskiego wykonania tej pieśni, dlatego też zamieszczam nagranie z paryskiej katedry Notre-Dame:

A oto polska wersja tekstu, pobrana ze strony http://tomkmita.wordpress.com/tag/francuski/#. Z góry zaznaczam, że nie jest ona dokładnym tłumaczeniem wersji francuskiej, ale jej luźną interpretacją, odpowiednio zmodyfikowaną i dostosowaną do wymagań polskiej składni:

Głoś ludu, głoś!

Głoś ludu, głoś - nuty

Pieśń ta nadaje się idealnie na uroczyste procesje wejścia w czasie Wielkanocnym, kiedy to liturgia Kościoła przypomina nam jak wielka jest godność człowieka ochrzczonego, który dzięki pierwszemu i najważniejszemu Sakramentowi został włączony w tajemnicę Nowego Przymierza: zanurzony w śmierć Chrystusa i powołany do nowego życia razem z Nim (Rz 6, 1-3).

Zamieszczamy również dosłowny przekład francuskiej wersji ww. pieśni.

Dosłowne tłumaczenie francuskiego tekstu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s