Krzyż i kompozycja kwiatowa

   Centralne usytuowanie krzyża w czasie celebracji liturgicznej może być ogromną inspiracją dla wszystkich osób odpowiedzialnych za przygotowanie „liturgicznej” dekoracji kwiatowej.

   Jeśli krzyż przeznaczony do wykorzystania w czasie celebracji nie jest zbyt wysoki, można „podwyższyć go” poprzez ustawienie na tronie, lub specjalnie dostosowanej podstawce (mini-platformie), i ułożenie wokół kwiatowej kompozycji. Kompozycja ta stanie się ciekawym akcentem estetycznym, który dodatkowo uwydatni szczególną, centralną pozycję krzyża w czasie liturgii.

Najważniejszym elementem kompozycji jest oczywiście krzyż. To on ma być dzięki niej wyeksponowany, to on stanowi najważniejszy jej element.

Krzyż

Krzyż można ustawić na tradycyjnym tronie (takim, jak te, na których wystawia się monstrancję z Najświętszym Sakramentem), lub na innej, nadającej się do tego podstawce.

Tron

Krzyż ustawiamy na tronie.

K i T

Następnie, zgodnie ze sztuką florystyczną, układamy wokół tronu kompozycję kwiatową (tron musi być nią otoczony z każdej strony). Należy pamiętać, że bukiet nie może być zbyt rozległy, aby nie odwracał uwagi od tego, co w celebracji najważniejsze.

K + T + B

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s